sobota, 28 stycznia 2017

Moc ziemi


HISTORIA
Emanuel Felke, niemiecki luterański pastor, stwierdził, iż siły ziemi - szczególnie w nocy - mają niezwykły: ożywczy i witalizujący wpływ na ludzki organizm, przykładowo rany na ciele i problemy skórne mogą zostać wyleczone za pomocą okładów z ziemi lub gliny, najlepiej wilgotnej.

Według Adolfa Justa najlepszym remedium na problemy nerwowe jest sen na gołej ziemi; jak również śniąc leżąc na ziemi można pozbyć się z jelit masy starej materii powodującej letarg.

Czerpanie energii możliwe jest w wyniku spacerów boso po gołej ziemi - i to tak często, jak to tylko jest możliwe.

Indianie Ameryki Północnej zagrzebywali cierpiącego na jakąś przypadłość w ziemi, aż po szyję, a potem - po kilku godzinach - odkopywali, wierząc, iż ziemia wyssała złe moce. Można to tłumaczyć naukowo minerałami zawartymi w ziemi i magnetyzmem ziemskim.

 Kąpiele błotne pomocne są na całą gamę przypadłości: czyraki, stłuczenia, skręcenia, rany, przewlekłe zapalenia. Zimna wilgoć ziemi rozluźnia pory skóry i robi to skuteczniej niż woda czy kompresy; zasysa krew do powierzchni - zmniejszając wewnętrzne przekrwienie,

BANDAŻE

Należy upewnić się, czy ziemia nie zawiera żwiru lub kompostu, następnie nawilżyć ja ciepłą wodą i pozostawić do ostygnięcia. Wreszcie rozprowadzić na płóciennym okryciu, przykładowo: 20 x 10 x 3 cm - taki bandaż błotny ma zastosowanie w, oprócz wspomnianych wyżej kłopotów nerwowych, leczeniu obrzęków, gorączce, nerwobólach, problemach z wątrobą i nerkami, bólach głowy, zębów, grypie i odrze. Bandaż nakłada się do 30 minut.

Można stosować kombinację okładów:

1. Do 10 minut: rozgrzewanie skóry za pomocą ciepłych okładów.
2. Do 15 minut: nakładanie szlamu bezpośrednio na skórę.
 Jest to szczególnie skuteczne w przypadku problemów z jelitami i okrężnicą.

ŁÓŻKO Z ZIEMI
1. Połóż się na ziemi.
2. Wizualizuj jak choroba spływa do ziemi.
3. Staraj się dostroić rytm serca do pulsu ziemi.
4. Wizualizuj jak chłodna energia ziemi wnika w Ciebie.

AMULET Z ZIEMI
Pomocny na problemy ze stabilnością i kontrolą nad emocjami:
żyzną ziemię umieść w zielonym kwadratowym kawałku materiału, zawiązanym na gałganek, i noś przy sobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz