poniedziałek, 9 stycznia 2017

Chromoterapia

Chromoterapia, czyli eksponowanie wzroku na określoną barwę, jest metodą leczenia. Najlepiej działa połączona z: prawidłowym odżywianiem, relaksem, ćwiczeniami, jogą…

Według praktyków chromoterapii przyczyną chorób jest braku szczególnego koloru w systemie ludzkim. Terapia kolorem jest techniką przywrócenia równowagi przez zastosowanie barwnego światła w organizmie.

 Pionierem nowoczesnej terapii kolorami był Niels Finsen z Danii. Po odkryciu, w 1877 roku, bakteriobójczego działania słonecznego ultrafioletowej energii słonecznej, Finsen badał możliwość wspomaganie gojenia ran światłem widzialnym. 

W 1896 roku założył Light Instytut (obecnie Instytut Finsena w Kopenhadze), którego działalność skoncentrowana była na leczeniu światłem gruźlicy.
W 1932 roku, Gerrard i Hessay, dwaj kalifornijscy psychologowie, stwierdzili, że niebieskie światło ma działanie uspokajające, a czerwone stymulujące, na ludzkie emocje.
Niebieski i czerwony są uważane za dwa ekstrema - z żółtym reprezentujący punkt środkowy.

Pierwsza faza diagnozy, jakie kolory zastosować do chromoterapii, polega na badaniu, którego koloru brakuje w organizmie:  określane jest to na podstawie: koloru gałek ocznych, paznokci, moczu i odchodów.
W przypadku braku czerwonego: oczy i paznokcie będą sinawe, a kał i mocz białe lub sinawe.
W przypadku braku niebieskiego: oczy i paznokcie będą czerwonawe, a kał i mocz żółtawy lub czerwonawy. 
Istotne jest, aby choć w niewielkim stopniu eksponować się na światło słoneczne, które zawiera siedem różnych kolorów:
fiolet, indygo, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. 

Brak któregokolwiek z nich jest przyczyną choroby.


Pobudza krążenie tętnicze, co jest szczególnie ważne przy wychłodzonych stopach, pomaga na reumatyzm i nawet zaawansowane przypadki gruźlicy.

Działa uspokajająco, pomaga w przypadku: kataru siennego, grypy, malarii, wrzodów, stanów zapalnych. Wzmacnia wzrok, pomaga uporać się z depresją.  

Działa przeczyszczająco i moczopędnie. Pobudza mózg, wątrobę i śledzionę. Wspomaga leczenie cukrzycy, niestrawności, zaparć, infekcji oczu i gardła. Pomaga w zaburzeniach wątroby i nerek. 

Purpura działa antyseptycznie. Pomaga na zaburzenia żołądka, skórne i macicy. Wspomaga leczenie zaćmy i przeciwdziała migrenom. Działa kojąco na uszy i oczy.

Zmniejsza krwawienia i goi oparzenia. Pomocny w leczeniu: astmy, nadciśnienia, kolki, czerwonki, problemów z układem oddechowym.

Energetyzuje. Pomaga w leczeniu kamieni nerkowych i żółciowych, zapalenia wyrostka robaczkowego i przepukliny. Stymuluje produkcję mleka po porodzie.

Fiolet pomaga przy bezsenności, w zaburzeniach układu nerwowego i zapaleniach stawów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz