środa, 7 grudnia 2016

Nastawienie anty-homeopatyczne

Wokół homeopatii krąży wiele opinii traktujących tę naukę jako coś obrazoburczego, a nawet szkodliwego duchowo – nie wspominając już o negowanie skuteczności w aspekcie czysto medycznym.
Substancja homeopatyczna leczy, gdyż siły w niej zostały zdynamizowane, co w literaturze niejednokrotnie określone jest jako okultyzm. Wiara w takim mechanizm oznacza, wedle niektórych osób, wpływ hinduizmu i doktryn panteistycznych.
Oto garść cytatów, które są podwalinami do takiego punktu widzenia:

„Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeżeli to możliwe, także wybranych” (2 List do Tesaloniczan).

„Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary, nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwością jest dla Pana każdy, kto to czyni” (Księga Powtórzonego Prawa).

„Generalnie rzecz biorąc, Kościół nie zabrania stosowania homeopatii w leczeniu, o ile nie wiąże się to z magią bądź z akceptacją idei religii wschodnich - szczególnie buddyzmu. Kościół ostrzega jednak przed takim stosowaniem naturalnych metod leczenia, które odrzucałoby metody naukowe - sprawiając, że pacjent ufając np. energoterapeutom rezygnowałby z leczenia szpitalnego” (ks. Ptasznik).

„Homeopatia to jedno wielkie oszustwo. Do tego wyrządza szkody duchowe. Kieruje człowieka w stronę ezoteryzmu i okultyzmu, otwiera na świat duchów” (Robert Tekieli autor książki: „Homeopatia – Popularna Encyklopedia New Age ).

„Homeopatia, to jak wiadomo – z fizycznego i chemicznego punktu widzenia – zwykła woda z cukrem, nad którą odprawia się pewne rytuały, dzięki którym niektórzy ludzie wierzą, iż owa woda zamienia się magicznie w coś na kształt katolickich relikwii – środków cudownie uzdrawiających w sposób wobec którego nauka jest bezradna. »Atutem« mikstur homeopatycznych jest brak skutków ubocznych, bo i czysta woda na ogół nie szkodzi, można się w niej co najwyżej utopić. Ale oto katolickie ośrodki antykultowe wytropiły skutki uboczne homeopatii – degrengolada duchowa!” (Mariusz Agnosiewicz z portalu racjonalista.pl).

"Zagrożenia Duchowe: Aikido, Akupresura, Bioenergoterapia, Capoeira, Dopalacze, Enneagram, Feng Shui, Gry Komputerowe, Homeopatia, Horoskopy, Irydologia, Joga, Mandala, Metoda Bronnikowa, Numerologia, Pierścień Atlantów, Różdżki I Wahadełka, Akupunktura
…- …to wszelkie działanie człowieka, które w sposób mniej lub bardziej bezpośredni zmierza do zerwania relacji z Bogiem". (pojdzzamna.org.pl).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz